Mikor érdemes lakberendezőhöz fordulni?

Egy lakberendező a lakóterekre komplett rendszerként tekint. Az egyes helyiségek és azok egysége funkcionalitás szempontjából működőképes kell, hogy legyen. A helyiségek funkciói úgy tudnak megvalósulni, ha azok az őket használó emberekre és az általuk végzett tevékenységekre egyedileg vannak tervezve. Ha ezek az igények maximálisan figyelembe vannak véve, az egyes helyiségek használhatósága és ezzel együtt a lakók komfortérzete nem sérül. Ezek után lehet a dizájnon gondolkodni, stílusokat, színeket, formákat, anyagokat tervezni.

Építkezés során sokszor kapjuk a választ egy-egy elképzelésünkre, hogy ezt vagy azt úgy biztos nem lehet megvalósítani, ahogy mi szeretnénk. Illetve jönnek olyan kérdések a szakemberektől, melyekre nem vagyunk felkészülve és nem igazán tudjuk megválaszolni őket. Így maradnak a kompromisszumok és félmegoldások, melyekkel aztán együtt kell élnünk. Ezeket el lehet kerülni, ha lakberendezővel közösen gondolkodunk, illetve ő segít az építkezés, felújítás során a szakemberekkel való kommunikációban.





Milyen feladatokat végez egy lakberendező?

A lakberendezés során felmerülő feladatok sokrétűek, szóbeli tanácsadástól a komplett lakberendezési dokumentáció elkészítéséig széles skálán mozognak.

Bármely tevékenységben állok rendelkezésedre:

  • szóbeli tanácsadás
  • alaprajz tervezése
  • egy-egy helyiség illetve komplett lakások megtervezése számítógépes 3D látványtervben - műszaki dokumentációval
  • konszignáció készítés
  • konyhabútor, gardróbszekrény, egyéb beépített bútorok tervezése
  • burkolattervezés
  • anyagok, bútorok kiválasztása, ezek konszignációja többek között beszerzési forrás és ár feltüntetésével


Keress bátran, hogy otthonod a Te igényeidhez tudjuk alakítani! Nem akadály, ha lakóhelyed nagyobb        távolságra van, találunk megoldást.